FIRINLAR

Katlı Fırınlar

Panter serisi katlı pişirme fırınlarının, farklı kapasitelerde üretim için pek çok modeli vardır.

Fırınlar mazotla, doğalgazla ve elektrikle çalışabilen şekilde üç tipte imal edilmektedir. Her çeşit ve büyüklükteki ekmek ve diğer unlu mamullerin üretimi taş taban üzerinde yapılır. Taş malzemesi sağlığa uygun üretimi gerçekleştirmek için özel olarak geliştirilmiştir ve taş taban çok yüksek sıcaklıklarda dahi pişirmeye imkan vermektedir.

Fırının yanma hücresinde üretilen sıcak gazlar, pişirme gözleri etrafında sirküle ettirilerek, gözlerin ısınmasını sağlar. Pişirme gözleri çelik saçlardan imal edilir ve gaz kanallarından pişirme gözleri içine yanma gazlarının sızması kesinlikle söz konusu değildir. Gaz kanallarının ve pişirme gözlerinin dizaynı, her bir gözde ve gözlerin her noktasında pişirme esnasında aynı sıcaklığın elde edilmesini sağlar. Gözlerin izole edilmesi sayesinde içeriden dışarıya buhar sızması engellenmiştir.

Ekmek, sandviç ekmeği ve benzeri üretimlerde istenilen renk ve ince kabuk oluşumu için gerekli olan buhar, buhar üreticilerinden karşılanır. Çok değişken olan buhar ihtiyacı, en yüksek buhar ihtiyacını karşılayacak kapasite ve sayıdaki buhar üreticileri sayesinde karşılanmaktadır.

Detaylar

Borulu Fırınlar

Özel ocak sisteminden dolayı, ısı alma yüzeyinin yüksek oluşu, yakıt ısısından maksimum verimin alınmasını sağlar. Her türlü yakıtı (Katı, Sıvı, Gaz) yakabilme özelliğinden dolayı, en ucuzu seçme olanağı sağlar.

Mekanik arıza yapma ihtimalinin olmamasından dolayı bakım masrafı yoktur.

Elektrik masrafı çok azdır.(Sirkülasyon fanı yok ve soğutma gerektirmez. ) Yüksek ısıl besleme özelliğinden dolayı, seri üretim imkanı vererek birim maliyetini düşürür. Kaplı devre ( RİNG ) boru sistemi fırının her noktasının ısınmasını ve dengeli pişmeyi sağlar.

Özel otomatik kapak dizaynı sayesinde yükleme boşaltma sırasında zaman kaybı olmaz.Isıya dayanıklı cam kapakları sayesinde pişme süreci kapak açıp kapatmadan izlenir.Selenoid buhar vanalarına fırının her iki tarafındaki düğmelerinden kumanda edebildiği için pişiriciye büyük kolaylık sağlar. Buhar sistemi, yaş buhar (Yumuşak buhar) ürettiği için, en ideal renkte pişirme sağlanır.

Özel döküm taş tabanlar sayesinde mükemmel pişirme sağlar.Ocak ve Borularda oluşan ısı potansiyeli elektrik kesintilerinde üretimi aksatmaz.

Detaylar

Döner Fırınlar

Elektrikli, mazotlu ve gazlı sistemler. Endirekt ısıtmalı ve sıcak hava konveksiyonlu pişirme.
Dengeli ve homojen pişirme tertibatı. Ön cephe ve pişirme gövdesi AISI 304 paslanmaz çelikten.
Pişirme sıcaklığı 200-300 C; Emniyet sıcaklığı 350 C Pişirme odasına ve mayalama odasına buhar verme tertibatı, Panoda dijital veya analog kontrol sistemi, Brülör, fan ve redüktörün çalışma göstergeleri
Brülör arıza göstergesi, Pişirme zamanı ve buhar zamanı ayarı (istek üzerine koyulabilir), Yukarıdakilere kumanda eden röle, Kilitli kalmayı önleyici kapı kilit tertibatı seçeneği, Pişirme odasında aşırı buharı tahliye tertibatı, Tüplü veya plakalı buhar üretim seçeneği, enerji israfını önleyici mükemmel izolasyon.

Detaylar

Pastacılık Fırınları

Pasta börek fırınlarında, ekmek fırınlarında, otellerde restoranlarda unlu mamul ve yemek üretimi için ideal bir fırındır.
Fırın pişirme bölümü ve mayalama odası tamamen AISI 304 kalite paslanmaz çelikten imal edilmiştir.
Elektrikli veya gazlı ısıtma, çift fan ve konveksiyonel hava akımı sayesinde pişirme bölümünde her noktanın aynı oranda pişmesini sağlar.
Buhar üretim tertibatı ve buhar tahliyesi bulunmaktadır.
İsteğe bağlı olarak alınan mayalama odası, mayalı ürünlerin pişirilmeden önce mayalanması ve pişmiş ürünlerin uzun süre sıcak kalabilmesi için uygun sıcaklık ve nem ortamını sağlar.

Detaylar

Pizza Fırınları

– Pişirme yüzeyleri pişirme kalitesini ve enerji tasarrufunu arttırıcı özel refrakter malzemesinden imal edilmiştir. Pişirme için hava alma delikleri,
– Tüm yüzeyler kaya-yünü ile izole edilmiştir. Pişirme bölümü tamamen Paslanmaz Çelikten imal edilmiştir. 50-500 C termostatlı ısı kontrolü,
– İç Aydınlatma ve ısıya dayanıklı cam. 220 V iki faz veya 380 V trifaze modeller mevcuttur. Pişirme ve temizlik kolaylığı sağlayan ergonomik tasarım.
– Tüm modellerde her kat için ayrı sıcaklık kontrolü.

Detaylar

Tünel Fırınları

– Taş Tabanlı tünel fırınlar.
– 9 metreden 27 metreye kadar tek hatta saatte 1500 ekmekten 4300 ekmeğe kadar üretim kapasitesi.
– Tam otomatik imalat.
– Kalite, teknoloji ve ekonomik üretimin birleştiği ideal sistem.
– 24 metre fırın uzunluğuna kadar tek brülör ile ısıtma.
– Yakıt tasarrufu.
– Az işgücü.
– Hijyenik şartlarda çalışma.
– Alıştığınız taş fırın özelliklerinde ekmek çıkaran taş pişirme bandı.
– Üst ve alt ısıtıcı yüzeylerin sıcaklıkları ayrı ayrı ayarlanabilir.
-Daha kaliteli ekmek için özel buharlama sistemi.
-Isı değişikliklerinde pişirme bandı gerginliğini otomatik olarak ayarlayan pnömatik sistem.
– Tercihe bağlı LPG, Doğalgaz, Mazot, Fuel Oil brülörleri ile çalıştırılabilir.
– Tüm makinelerin senkronizasyonu, pişirme bandı hızı, buhar miktarı ve pişirme sıcaklığı grafik kontrollü tam otomatik kontrol paneli ile kolaylıkla ayarlanmaktadır.
– Tam otomatik ekmek fırın yükleme sistemi.

Detaylar