Katlı Fırınlar

Fırınlar

Panter serisi katlı pişirme fırınlarının, farklı kapasitelerde üretim için pek çok modeli vardır.

Fırınlar mazotla, doğalgazla ve elektrikle çalışabilen şekilde üç tipte imal edilmektedir. Her çeşit ve büyüklükteki ekmek ve diğer unlu mamullerin üretimi taş taban üzerinde yapılır. Taş malzemesi sağlığa uygun üretimi gerçekleştirmek için özel olarak geliştirilmiştir ve taş taban çok yüksek sıcaklıklarda dahi pişirmeye imkan vermektedir.

Fırının yanma hücresinde üretilen sıcak gazlar, pişirme gözleri etrafında sirküle ettirilerek, gözlerin ısınmasını sağlar. Pişirme gözleri çelik saçlardan imal edilir ve gaz kanallarından pişirme gözleri içine yanma gazlarının sızması kesinlikle söz konusu değildir. Gaz kanallarının ve pişirme gözlerinin dizaynı, her bir gözde ve gözlerin her noktasında pişirme esnasında aynı sıcaklığın elde edilmesini sağlar. Gözlerin izole edilmesi sayesinde içeriden dışarıya buhar sızması engellenmiştir.

Ekmek, sandviç ekmeği ve benzeri üretimlerde istenilen renk ve ince kabuk oluşumu için gerekli olan buhar, buhar üreticilerinden karşılanır. Çok değişken olan buhar ihtiyacı, en yüksek buhar ihtiyacını karşılayacak kapasite ve sayıdaki buhar üreticileri sayesinde karşılanmaktadır.

Share